RECENZIA: Vitamíny na podporu plodnosti ženy GS Mimistar Forte

Aj vy sa snažíte o bábätko, ale nedarí? V redakcii sme vyskúšali prípravok, ktorý vás v tomto vie podporiť. Prečítajte si našu recenziu.

GS Mimistar Forte

Drvivá väčšina žien sa na rolu matky pripravuje v podstate celý život. Už od mala snívame o tom, ako sa raz vydáme, koľko detí budeme mať, aké mená im dáme.

Berieme to ako jednu z hlavných úloh v živote ženy. 

A keď príde ten čas, kedy sa začneme pohrávať s myšlienkou založiť si vlastnú rodinu, len máloktorá myslí na to, že to vôbec nemusí byť až také jednoduché. A pritom má v súčasnej dobe problém s otehotnením každý šiesty pár.


Prečo sa nedarí otehotnieť?

Niekomu sa podarí uvidieť vytúžené dve čiarky na tehotenskom teste hneď na prvý pokus. Iným to môže trvať pár mesiacov a výnimkou dnes už nie je ani niekoľkoročná snaha o bábätko. 

Dôvodov, pre ktoré sa sen o dvoch čiarkach na tehotenskom teste oddiaľuje, môže byť nespočetné množstvo. Od hormonálnej nerovnováhy a nepravidelného cyklu, cez chýbajúcu ovuláciu, nepriechodné vaječníky až po rôzne gynekologické ochorenia, ktoré znemožňujú oplodnenie. 

Niekedy môže byť problémom stres alebo paradoxne, aj prílišná snaha. A niekedy zas naše telo a reprodukčné orgány potrebujú nakopnúť.

Nezriedka môže byť snaha o bábätko marená práve nedostatkom dôležitých vitamínov a minerálov v tele, bez ktorých nie je možné, či už samotné oplodnenie alebo aj uhniezdenie oplodneného vajíčka. 

Aj preto v súčasnosti na trhu nájdete množstvo voľnopredajných vitamínových prípravkov určených na podporu plodnosti. Jedným z takýchto prípravkov je aj výživový doplnok GS Mimistar Forte


O prípravku GS Mimistar Forte - Pre koho je vhodný?

GS Mimistar Forte

GS Mimistar Forte je výživový doplnok určený všetkým ženám, ktoré sa pripravujú na rolu matky, teda plánujú otehotnieť v blízkej dobe. Rovnako je však vhodný aj pre tie ženy, ktoré sa snažia otehotnieť už dlhší čas, no nedarí sa im. 

Užívanie prípravku sa odporúča aj ženám, ktoré plánujú tehotenstvo vo vyššom veku či tým, ktoré kedysi užívali antikoncepciu a ich telo potrebuje doplniť dôležité látky. 

Prípravok GS Mimistar Forte je vhodný aj pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť pomocou metód asistovanej reprodukcie. 

GS Mimistar Forte

Výživový doplnok je kombináciou vitamínov a minerálov, ktoré sú obzvlášť dôležité pre telo ženy, ktorá chce otehotnieť. 

Ide o voľnopredajný liek, čo znamená, že ho dostanete bez lekárskeho predpisu i bez návštevy gynekológa. 

Plusom tohto prípravku je, že je navrhnutý odborníkmi na pomoc pri otehotnení.


Zloženie GS Mimistar Forte

GS Mimistar Forte zloženie

Prípravok GS Mimistar obsahuje tie najdôležitejšie vitamíny a minerály, ktoré podporujú počatie, a to konkrétne: 

  • Inozitol (700 mg v jednej tablete)

Inozitol je vitamín skupiny B, ktorý podporuje metabolizmus cholesterolu a mastných kyselín, má pozitívne účinky na činnosť mozgu, pomáha pri nespavosti či problémoch spojených s menopauzou. 

Z hľadiska otehotnenia je inozitol nesmierne dôležitý pre podporu zlepšenia funkcií vaječníkov, pôsobí na zvýšenie počtu zrelých, kvalitných vajíčok, ktoré sú pre oplodnenie nevyhnutné. 

  • Kyselina listová (266,7 µg v jednej tablete)

Kyselina listová má významnú úlohu pri procese delenia buniek a napomáha k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva.  

Je tiež podstatná pre správny vývoj bielych krviniek. Nachádza sa v génoch a v chromozónoch každej jednej bunky. 

  • Horčík (50 mg v jednej tablete)

Horčík býva často označovaný za životne dôležitý minerál, bez ktorého by nefungovali mnohé biochemické reakcie prebiehajúce v tele. 

Čo sa týka plodnosti, horčík môže byť nápomocný pre dobré prekrvenie lona. Na starosti má aj správnu produkciu progesterónu, ktorý je nevyhnutný pre uhniezdenie oplodneného vajíčka. 

  • Zinok (3,33 mg v jednej tablete)

Zinok sa podieľa na viacerých funkciách organizmu. Podporuje správne trávenie, ale aj fungovanie imunitného systému. 

Prispieva k hormonálnej rovnováhe a z hľadiska plodnosti je tiež podstatný pre dozrievanie vajíčok či udržiavanie dostatočného objemu folikulárnej tekutiny, ktorá pomáha vajíčku preplávať do maternice. 

  • Jód (60 µg v jednej tablete)

Jód je dôležitý pre správnu tvorbu hormónov štítnej žľazy i pre hormonálnu rovnováhu, ktorá je nevyhnutná pre plodnosť. 

  • Vitamín C (20 mg v jednej tablete)

Aj jeden z najznámejších vítamov dokáže pomôcť pri snahe o počatie. Podľa viacerých výskumov totiž môže vitamín C pomôcť pri produkcii progesterónu, ktorý má na starosti produkciu žltého telieska. 

  • Vitamín B6 (0,5 mg v jednej tablete)

Vitamín B6 je dôležitý nielen počas obdobia tehotenstva, ale aj pred ním. 

Obzvlášť nápomocný je pri problémoch s ovuláciou, resp. pri anovulácii, ktorú zvykne spôsobovať zvýšený prolaktín. Práve vitamín B6 pomáha znižovať prolaktín. 

  • Vitamín B12 (0,7 µg v jednej tablete)

Vitamín B12 sa zúčastňuje na procese rastu a delenia buniek i na premene živín z potravy na energiu. 

Je obzvlášť podstatný pre správnu nervovú činnosť i duševnú pohodu. 


Ako užívať GS Mimistar Forte?

Odporúčaná dávka sú tri tablety denne, pričom dávku možno rozdeliť alebo užiť naraz. 

GS Mimistar Forte balenie
GS Mimistar Forte veľkosť kapsúl

Prípravok by sa mal užívať aspoň po dobu 3 mesiacov pred otehotnením. Tablety sú o niečo väčšie, čo pre niekoho môže znamenať problém pri prehĺtaní. 


GS Mimistar Forte - skúsenosti 

Skúseností s prípravkom GS Mimistar Forte je na internete pomerne dosť. Zväčša ide o pozitívne recenzie žien, ktorým prípravok pomohol upraviť rozhádzaný menštruačný cyklus a zmierniť bolesti počas menštruácie.

GS Mimistar Forte

Niektoré ženy uvádzajú aj otehotnenie po dlhodobejšom užívaní tohto prípravku. 

V porovnaní s inými podobnými vitamínovými doplnkami na podporu plodnosti je často zmieňovaná aj priaznivá cena. Balenie 90 tabliet sa aktuálne predáva za sumu cca 13 €


Celkové hodnotenie prípravku GS Mimistar Forte

Výživový doplnok GS Mimistar Forte je vhodnou voľbou pre všetky ženy, ktoré plánujú tehotenstvo alebo sa o počatie snažia už nejaký ten čas. Ideálny je tiež pre ženy v pokročilejšom veku, ktoré túžia po bábätku. Prípravok môžu užívať aj ženy, ktoré sa pokúšajú o tehotenstvo pomocou metód centra asistovanej reprodukcie. 

Dôvodov, prečo si vybrať práve tento výživový doplnok je viac ako dosť. Ponúka kvalitné zloženie, ktoré je zmesou tých najdôležitejších vitamínov, minerálov a stopových prvkov, bez ktorých by oplodnenie vajíčka, ako aj jeho uhniezdenie nebolo možné. 

Do karát mu hrá nepochybne aj fakt, že je navrhnutý lekármi - špecialistami na pomoc pri otehotnení.

Prípravok má množstvo spokojných zákazníčiek, ktorým užívanie doplnku pomohlo upraviť cyklus, celkovo sa cítiť lepšie a niektorým ženám dokonca aj otehotnieť. Veľkým plusom, v porovnaní s podobnými vitamínovými prípravkami na plodnosť, je aj priaznivá cena.

Pokiaľ neustále počúvate od lekárov, že vaše výsledky sú ukážkové, všetko funguje tak, ako má a vaše telo potrebuje len trochu viac času, skúste mu pomôcť výživovým doplnkom GS Mimistar Forte. Za pokus to rozhodne stojí. 

Sme tím mamičiek a oteckov, ktorých zaujíma všetko, čo sa týka detských vecí, ako aj detskej osobnosti. Snažíme sa prinášať zaujímavé a hodnotné informácie, ktoré vám môžu pomôcť a uľahčiť život s tými najdôležitejšími ľuďmi na svete. S deťmi.
Subscribe
Notify of

1 Komentár
Inline Feedbacks
View all comments
BetkaKa
13. mája 2021 20:21

Aj vdaka tymto vitaminom sa nam to podarilo. Dakujem