Huggy Wuggy – zubatá príšera či detský maznáčik?

Huggy wuggy

Fenoménom 21. storočia maloletých detí sa stala plyšová hračka s názvom Huggy Wuggy. 

Ide o na prvý pohľad naozaj desivú postavičku, ktorá vraj bola primárne vytvorená na objímanie detí - čo však nedáva logiku. Ako je to s hračkou Huggy Wuggy od spoločnosti Playtime naozaj a ako vplýva na deti?


Huggy Wuggy - o čo ide?

Huggy Wuggy je (prevažne plyšová) hračka určená deťom, pričom je charakteristická priam až desivo vycerenými zubami, na ktorú názory sa z každej strany líšia. 

Svoje mnohopočetné ostré zuby na deti cerí najmä na rôznych atrakciách preplnených deťmi, akými sú napríklad lunaparky či zoologické záhrady.

Táto plyšová príšera pochádza z hry Poppy Playtime. Máloktorý rodič však vie, že sa táto hra radí medzi hororové hry, ktoré nie sú deťom určite prístupné. 

Aj napriek tomu však po tejto hračke prahnú najviac malé deti v období okolo 10. roku života. Dôvodom je najmä kolektív, ktorý si tento fenomén posúva medzi sebou rýchlosťou blesku.

A práve potreba detí držať krok s kolektívom a byť prijatý sú hlavnými dôvodmi, pre ktoré vás dennodenne prosia o kúpu tejto hračky, z názvu ktorej vyplýva, že bola určená predovšetkým na objímanie.


Rodičia sú z hračky Huggy Wuggy zdesení

A to nielen z dôvodu výrazu tváre Huggy Wuggy či úzkym prepojením s videohrou Poppy Playtime, ale najmä zo samotnej reakcie detí.

Obzvlášť zhrození sú rodičia, ktorých dieťa už Huggy Wuggy plyšáka vlastní. Najčastejšie však pozorujeme najmä znechutenie rodičov a obavy o vlastné deti a ich celkové vnímanie.

Na internete v rôznych fórach sa neraz strhla búrlivá debata o tomto fenoméne, pričom názory niektorých rodičov sú ozaj na zamyslenie.

Huggy wuggy hračka

Desia sa aj deti?

Niektoré áno, niektoré nie - všetko však závisí od psychiky dieťaťa a doposiaľ prežitých tráum. Ak je dieťa prirodzený bojko, verte, že hračka Huggy Wuggy nebude to pravé orechové, práve naopak.

Na druhej strane, pokiaľ si vaše dieťa doposiaľ neprešlo nejakým obzvlášť ťažkým obdobím, je teda psychicky vyrovnané, a tak nebude táto hračka na jeho psychiku pôsobiť príliš desivo.

Poslanie Huggy Wuggy je však naučiť deti čeliť akémukoľvek strachu (nielen) z príšer. U mnohých detí nefunguje ani to, hračka teda napokon tak či onak skončí v koši.


Odporúčanie odborníka

Všetko je o komunikácii, preto máte v tomto prípade obrovské šťastie. S 10-ročným dieťaťom už je totiž možné komunikovať na celkom rozumnej úrovni.

V prvom rade by ste sa ho mali opýtať, čo preňho Huggy Wuggy znamená - považuje ho za obľúbenú hračku, ktorej sa nebojí, alebo ho vlastní aj napriek strachu len kvôli kolektívu?

Úprimnej odpovede sa dočkáte najmä vtedy, ak otázky takého typu nebudú pôsobiť kontrolne, skôr ich zakomponujte do hry.

Hračka Huggy wuggy

Vyjadrenie autora hry

Generálny riaditeľ spoločnosti MOB Games Zach Belanger, ktorá postavičku vymyslela pokladá paniku okolo tejto veci za prehnane zbytočnú: „Drvivá väčšina kontroverzie, ktorú vidíme v súvislosti s varovaniami škôl pred Huggym je nepravdivá či značne prehnaná. Na internete sme sa dočítali, že Huggy počas hrania šepká do ucha strašidelné veci, ale každý, kto skutočne hral hru Poppy Playtime, vie, že Huggy ani nemá hlas, takže je nemožné, aby niečo šepkal.” povedal pre  popredný časopis Forbes.


Hračka Huggy Wuggy

Aký názor máte vy?

Sto ľudí - sto chutí. Preto bude najlepšie, ak si záver vyvodíte podľa vlastných skúseností alebo na základe skúseností vášho blízkeho okolia.

Každopádne, základy z Huggy Wuggy sveta máte. Preto sa viete vopred pripraviť na prípadné naliehanie vašich detí, že chcú vlastniť toto strašidlo.

Podeľte sa s nami o vaše reálne skúsenosti s hračkou Huggy Wuggy! Ako reagovali vaše ratolesti? Ako rodič máte obavy? Napíšte nám do komentárov.

Sme tím mamičiek a oteckov, ktorých zaujíma všetko, čo sa týka detských vecí, ako aj detskej osobnosti. Snažíme sa prinášať zaujímavé a hodnotné informácie, ktoré vám môžu pomôcť a uľahčiť život s tými najdôležitejšími ľuďmi na svete. S deťmi.