Premeňte obyčajné steny na kreatívny priestor pre vaše deti

Maľovanie na stenu pre deti

Máte pocit, že vaša kuchyňa, izba vašich detí či pracovné priestory potrebujú zmenu, no nie takú, ktorá by vám z rozpočtu ukrojila poriadny kus? Nemusíte hneď kupovať nový nábytok, drahé obrazy či doplnky.

Stačí sa zamerať na steny, ktoré vďaka ich kreatívnemu obsahu predstavujú jedinečnosť a dokážu navodiť veľmi príjemnú atmosféru. 

Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, ako jednoducho premeniť fádne steny na také, ktoré budú nielen pýchou vášho interiéru, ale aj miestom, kde sa kreativite a fantázii medze nekladú.  


Koniec kresleniu na “obyčajnú” stenu

Deti a kreslenie na stenu – nerozlučná dvojica a jav, s ktorým sa už určite stretol každý z nás. A preto tým v rámci našich tipov začíname.  

Ak by ste sa už radi vyhli tomu, že vaše ratolesti ako miesto, kde realizujú svoje kresby a nápisy využívajú steny (nielen) vo svojej detskej izbe a zároveň by ste chceli interiér trochu ozvláštniť, siahnite po samolepiacej popisovateľnej fólii.

Umiestniť ju môžete nielen priamo na stenu, ale aj na nábytok – zabezpečíte tak dostatočný priestor na ich sebarealizáciu. Vyčistíte ju jednoducho pomocou čistiaceho spreja

Do detských izieb sa najviac hodia farebné, ako je napríklad oranžová, zelená, modrá alebo žltá. Práve tie interiér perfektne oživia a doplnia. 


No ak ste skôr za niečo neutrálnejšie, samolepiaca fólia je k dispozícii aj v bielom, čiernom alebo transparentnom prevedení v lesklej alebo v matnej verzii.


Ak už máte doma tínedžera, popisovateľné fólie si nájdu miesto aj u neho. Môže si tak jednoducho zapisovať svoje myšlienky, sny, školské poznámky či čokoľvek iné, čo sa mu práve hodí mať prehľadne na očiach.


Napísať, nakresliť i pripevniť  

Áno, všetky tieto činnosti je možné vykonať na jednom mieste. Poslúži vám na to samolepiaca magnetická fólia.

Práve do seminárnych, konferenčných miestností alebo školských zariadení sú ideálnym riešením – možnosť projekcie a popisovania v jednom. Tie môžete nalepiť na stenu, tapetu, nábytok či sklo. Vďaka eliminovanému lesku ju teda môžete použiť aj ako plochu na projekciu a odolný povrch zabezpečí, aby nedošlo k jej poškriabaniu. 

Vďaka samolepiacej magnetickej fólii zabezpečíte vášmu interiéru skutočne jedinečný vzhľad a zároveň vytvoríte priestor, ktorý bude zachytávať kreativitu či dôležité odkazy. Je len na vás, či si vyberiete bielu, čiernu alebo farebnú.

Obsahuje železné častice, vďaka čomu sa na ňu magnety prichytia. Kresliť a písať na ňu môžete pomocou klasickej kriedy alebo kriedovej fixy.

Doplniť ňou môžete napríklad aj vašu kuchyňu, kde si môžete napísať vaše obľúbené recepty, nákupný zoznam alebo umiestniť úlohy, na ktoré by ste neradi zabudli. Tie môžete, samozrejme, pravidelne obmieňať vďaka tomu, že sa všetko dá ľahko zotrieť vlhkou handričkou.

Skrášliť ju môžu aj milé kresby od vašich malých umelcov, čo navodí príjemnú rodinnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete magnetickú fóliu umiestniť do detskej izby, vytvoríte priestor, kde si vaše deti užijú množstvo zábavy kreslením alebo pripevnením rôznych magnetov – môže tak slúžiť aj ako učebná pomôcka.


Praktické a štýlové steny nielen v domácnosti

Ani steny mimo domova nemusia byť obyčajné a zívať prázdnotou. Pozrime sa na inšpirácie, ktoré možno využiť v bare, kaviarni, reštaurácii, v kancelárskych priestoroch alebo v škole.

V gastronomických prevádzkach môžete na pokojne využiť už (vyššie) spomínané samolepiace popisovateľné a magnetické fólie. Variant, po ktorom by ste mali rozhodne siahnuť, predstavuje fólia na popisovanie pomocou klasickej kriedy.

Určite ste sa už s takýmto riešením v kaviarni alebo v reštaurácii stretli a uznajte, vyzerá to skvelo! Na stenu tak môžete umiestniť dennú ponuku, informácie o prebiehajúcich akciách alebo dokonca vytvoriť priestor, kde môžu zákazníci uverejniť svoju recenziu alebo akýkoľvek odkaz.

Taktiež je to vhodná zábavka pre detských návštevníkov. 

Popisovateľné fólie rozhodne nájdu svoje využitie aj v kancelárskych priestoroch, seminárnych alebo konferenčných miestnostiach.

Okrem dekoračnej funkcie budú zastávať aj praktickú, a to napríklad na zapisovanie poznámok, úloh, nápadov počas brainstormingu alebo čohokoľvek ďalšieho, čo počas práce potrebujete zaznamenať. K dispozícii je taktiež možnosť využiť popisovateľný náter. Vďaka nemu (okrem steny) zmeníte na popisovateľnú plochu aj dvere alebo kusy nábytku. 

Nevynechajte užitočné rady a návody

Obyčajnú stenu ako priestor, kde sa to bude hmýriť kreativitou, nápadmi či poznámkami dnes môžete mať prakticky kdekoľvek. Stačí si len vybrať z možností a inšpirácii, ktoré sme vám priniesli a oživiť tak vašu domácnosť, pracovné alebo školské prostredie.

Ďalším plusom je taktiež to, že vďaka takémuto riešeniu ušetríte priestor – napríklad používanie tabúľ alebo násteniek už môže byť minulosťou.

Ešte predtým, ako si popisovateľnú fóliu alebo náter zaobstaráte, odporúčame si prezrieť informácie napríklad o tom, aká je životnosť fólií, kam je možné fólie nalepiť, aká je ich hrúbka a iné.

Čo sa týka samotnej inštalácie fólií alebo aplikácie náteru, tie vám priblížia prehľadne spracované video návody alebo návody na stiahnutie.

Sme tím mamičiek a oteckov, ktorých zaujíma všetko, čo sa týka detských vecí, ako aj detskej osobnosti. Snažíme sa prinášať zaujímavé a hodnotné informácie, ktoré vám môžu pomôcť a uľahčiť život s tými najdôležitejšími ľuďmi na svete. S deťmi.