RECENZIA: GS Mamavit Prefolin+DHA s horčíkom

Vyskúšali sme výživový doplnok, ktorý ponúka všetko to, čo by v tele ženy čakajúcej bábätko nemalo chýbať. Stojí za to?

Mamavit recenzia

Tehotenstvo odštartuje v tele ženy doslova celý rad zmien. Od vynechania menštruácie, cez ranné nevoľnosti, únavu, časté močenie až po zmeny chutí, citlivosť na pachy či rastúce bruško. 

Súčasťou zmien v tehotenstve je aj zvýšená potreba živín v tele budúcej mamičky. Tie sú dôležité jednak pre ňu samotnú, ale aj pre dieťa. Práve výživový doplnok GS Mamavit Prefolin+DHA ponúka všetko to, čo by v tele ženy čakajúcej bábätko nemalo chýbať.

Aké zloženie má výživový doplnok GS Mamavit, ako ho užívať a pre koho je vhodný? 


O produkte GS Mamavit Prefolin+DHA

Mamavit Prefolín

Výživový doplnok GS Mamavit Prefolin+DHA je prípravok určený všetkým tehotným a dojčiacim ženám, ale aj tým, ktoré otehotnenie ešte len plánujú. Prípravok môžu užívať aj ženy po pôrode, pre rýchlejšie zotavenie organizmu. 

Prípravok vyrába spoločnosť GreenSwan, ktorá pôvodne vznikla v Anglicku, no neskôr sa presunula do Európy, konkrétne Prahy. Firma vyvíja a vyrába rozličné výživové doplnky, nielen pre budúce mamičky. 

Aké účinky má prípravok GS Mamavit Prefolin+DHA?

  • Podpora rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva
  • Podpora správneho fungovania štítnej žľazy
  • Zníženie vyčerpania a únavy
  • Napomáha k správnemu fungovaniu nervového a obehového systému
  • Podpora látkovej premeny
  • Ochrana pred pôsobením oxidačného stresu
  • Podpora zdravého vývoja plodu 


Prípravok je dostupný vo forme tabliet a kapsúl a má zloženie na prírodnej báze. 

Zloženie prípravku GS Mamavit Prefolin+DHA

Mamavit zloženie

Zloženie prípravku GS Mamavit Prefolin+DHA pozostáva z dôležitých vitamínov, minerálov a omega-3 mastných kyselín. Kým tablety obsahujú vitamíny a minerály, súčasťou kapsúl je rybí olej. 

Zloženie tabliet

V prípravku sa nachádza vitamín C, E, B1, B2, B3 (niacín), B5 (kyselina pantoténová), B6, B9 (kyselina listová), B12, provitamín A nazývaný aj betakarotén, biotín a vitamín D3. 

Z minerálov tu má svoje zastúpenie jód, vápnik, horčík, fosfor, železo, zinok, mangán, meď, selén, molybdén a chróm. 


Zloženie kapsúl

V kapsulách sa nachádza DHA a EPA, omega-3 mastné kyseliny, ktorých zdrojom je rybí olej. 

O rast zárodočných tkanív sa stará kyselina listová. Vitamíny C a E, ako aj selén, poskytujú ochranu pred pôsobením oxidačného stresu. Vitamín B12 pomáha odstraňovať únavu a pocit vyčerpania. 

Správne fungovanie látkovej premeny zabezpečuje vitamín B1 v spolupráci s horčíkom a železom. Horčík taktiež prispieva k správnemu fungovaniu obehového a nervového systému. Jód zas podporuje fungovanie štítnej žľazy. 

Omega-3 mastné kyseliny pozitívne vplývajú na vývoj mozgu a očí plodu.


Ako užívať prípravok GS Mamavit Prefolin+DHA?

Mamavit dávkovanie

V balení sa nachádza 30 tabliet a 30 kapsúl.

Pred otehotnením sa odporúča užívať striedavo jednu kapsulu a jednu tabletu obdeň. 

V období tehotenstva sa jedenkrát denne užíva jedna kapsula spolu s jednou tabletou. 

Mamavit kapsule
Veľkosť kapsúl Mamavit

Čo sa týka kapsúl, tie sú bez nepríjemného rybieho zápachu a majú veľmi dobrú veľkosť, teda ľaho sa prehĺtajú. O niečo horšie je to s tabletami, ktorých prehltnutie môže niekomu spôsobovať problémy.

Pre koho prípravok GS Mamavit Prefolin+DHA nie je vhodný?

  • pre deti do 18 rokov
  • pre osoby s citlivosťou na niektorú zložku


Cena GS Mamavit Prefolin+DHA

Cena vitamínových doplnkov tohto typu zvykne byť spravidla vyššia. To ale neplatí o doplnku GS Mamavit Prefolin+DHA, ktorý dostanete už za 14 €. S touto cenovkou možno prípravok zaradiť k tým cenovo dostupnejším. 

Pri užívaní pred plánovaným otehotnením vám prípravok vydrží na dva mesiace. Pri užívaní počas tehotenstva jedno balenie vydrží na jeden mesiac. 

Mamavit balenie

Skúsenosti s GS Mamavit Prefolin+DHA

Budúce mamičky často riešia dilemu, ktorý vitamínový prípravok si vybrať tak, aby bol prospešný pre ne i dieťatko, pričom im nijako neškodil. Aj preto na internete nájdete množstvo fór s touto tématikou i veľa recenzií na prípravky tohto typu. 

Skúsenosti žien s GS Mamavit Prefolin+DHA je taktiež veľa, pričom ide väčšinou o pozitívne recenzie. Medzi nevýhodami sa zvykne objavovať iba veľkosť tabliet. 

“Celkově jsem s Mamavitem spokojená, dle výsledků krve, je pravděpodobné, že má dobrou vstřebatelnost. Nic mi neschází. Některým těhotným vadí velikost tablet, ale nezdají se mi přehnaně velké. Dají se bezproblému zapít.” Overený zákazník, Heureka.cz

“Těhotenské vitaminy, které v konkurenci obstojí díky své ceně. Velké tablety lze snadno rozlomit, nepředstavují tedy nevýhodu.” Overený zákazník, Heureka.cz

“Dobrý zdroj všech potřebných vitamínů a minerálů pro mě i plod, hlavně na začátku těhotenství, kdy pro mě byl problém cokoli jíst.” Overený zákazník, Heureka.cz

“Tento produkt jsem si vybrala kvůli širokému spektru vitamínů a minerálů. Teprve jsem začala výrobek užívat, tudíž nemůžu hodnotit efekt po pravidelném užívání. Tableta je příliš velká a po polknutí zůstává pachuť v ústech, proto lepší užívat během jídla, než až po jídle. Kapsle je OK, dobře se polyká, žádnou pachuť nemá. Výrobci bych doporučila, aby radši vyráběl dvě menší tablety, než jednu obrovskou.” Overený zákazník, Heureka.sk

Mamavit veľkosť kapsúl

Celkové hodnotenie GS Mamavit Prefolin+DHA

Budúce mamičky v očakávaní sa často obávajú užívania akýchkoľvek prípravkov, doplnkov a liekov, ktoré im neodporúči ich lekár či gynekológ. K výživovému doplnku GS Mimistar Perfolin+DHA sa však veľa mamičiek dostane práve na odporúčanie svojho gynekológa.

Tento doplnok totiž ponúka všetko to, čo je dôležité pre ženu samotnú, ale aj pre jej ešte nenarodené dieťatko. Kombinuje v sebe tie najvýznamnejšie vitamíny a minerály, a je doplnený aj o veľmi podstatné omega-3 mastné kyseliny, prospešné najmä pre zdravý vývin dieťatka.

Vyvážené a kvalitné zloženie dostať za výhodnú cenu, ktorá robí prípravok GS Mimistar Prefolin dostupný pre každú budúcu mamičku, ale aj snažilku. 

Sme tím mamičiek a oteckov, ktorých zaujíma všetko, čo sa týka detských vecí, ako aj detskej osobnosti. Snažíme sa prinášať zaujímavé a hodnotné informácie, ktoré vám môžu pomôcť a uľahčiť život s tými najdôležitejšími ľuďmi na svete. S deťmi.
Subscribe
Notify of

1 Komentár
Inline Feedbacks
View all comments
Slávka
14. mája 2021 20:15

Musím iba odporučiť