Všetko, čo budete potrebovať na detskú párty

Detská párty oslava

Blíži sa sviatok vašej ratolesti?

Spísali sme pre vás praktické tipy, vďaka ktorým zistíte, čo nesmie chýbať na detskej oslave. Vďaka nim bude pre vás jej plánovanie hračka a jej atmosféra bude jedinečná a nezabudnuteľná.

Tematická párty = super párty 

Pri organizovaní detskej oslavy predovšetkým odporúčame stanovenie si jej témy alebo motívu. Od tohto momentu budete totižto presne vedieť, akým smerom sa napríklad v rámci výzdoby či doplnkov uberať.

Neexistuje dieťa, ktoré by nemalo svoju obľúbenú postavičku, hru či rozprávku. A presne tým sa inšpirujte.

Pozvite hostí originálne 

Keď máte stanovené miesto a dátum konania, je čas dať o nich vedieť hosťom. Urobte to originálnym spôsobom – presne to spĺňajú pozvánky na detskú oslavu.

Stačí si len vybrať, či zvolíte takú, ktorá bude zapadať do témy/motívu oslavy alebo stavíte na obľúbený motív detských rozprávkových hrdinov a postavičiek. 

Takýto spôsob pozvania je na rozdiel od odoslania SMS správy milým momentom, ktorým zapôsobíte. 

Náš TIP: Zháňate veci na detskú párty? Skúste to v overených eshopoch Heliumking, Mojaparty a Partyspirit.

Výzdoba a dekorácie – čo by nemalo chýbať?

Ak ste si stanovili tému oslavy, doplnky by s ňou mali byť zosúladené. Ak nie, nič sa nedeje, no to ešte neznamená, že by ste im nemali venovať pozornosť.

Bez tých, ktoré sme nižšie uviedli, sa totižto žiadna oslavná udalosť nezaobíde. A nezáleží ani na tom, či sa bude konať v interiéri alebo v exteriéri.

Detská párty

oslava musí byť nezabudnuteľná

Dekorácia, ktorou začneme, je jednoducho must-have každej párty – závesný banner alebo nápis. Môžete ho umiestniť napríklad na stenu, nad posteľ či na okno.

Priestor taktiež môžete štýlovo doplniť rôznymi vlajočkami či inými visiacimi dekoráciami. A určite nezabudnite na konfety a serpentíny – tie deti milujú.

Dospelí ich možno po čase kvôli zvuku milujú menej, no na oslave majú svoje miesto a stoja za to – frkačky a trumpety.

V prípade, že sa bude detská oslava konať vonku, skrášlite ju napríklad lampiónmi alebo girlandami. Vonkajšiu atmosféru skvelo dotvoria aj svietiace doplnky. Môžete taktiež použiť nafukovacie dekorácie – tie sa hodia do exteriéru, ale aj do interiéru.

Jedno je isté, fantázii sa medze ani v tomto prípade nekladú, takže pokojne použite všetko, čo sa vašim deťom a vám páči.


Hlavne veeeeľa balónov

Balóny predstavujú tak dôležitú a neodmysliteľnú súčasť každej oslavy, že sme sa im rozhodli venovať samostatný odstavec. No uznajte, viete si ju bez nich predstaviť? Ani my nie. ?

Na trhu dnes nájdete nespočetné množstvo druhov, takže opäť záleží len na vás, či zvolíte fóliové balóny v tvare číslic alebo písmen, klasické pastelové balóny, transparentné, metalické, chrómové, obrie, svietiace led balóniky…

Základ je, aby ich bola plná miestnosť či záhrada.

Ako funkčný doplnok by sa vám v tomto prípade mohol hodiť tip na ťažítko na balóny alebo viazacie stuhy.

Náš TIP: Najlepšiu ponuku balónov nájdete v tomto eshope.

Zabezpečte (originálne) občerstvenie a stolovanie

Jedlo na detskej oslave rozhodne nemusí byť 4-chodové menu.

Je prirodzené, že deti majú na tejto udalosti iné záujmy, no určite je potrebné pripraviť niečo ľahké, nenáročné a chutné, čím si môžu doplniť sily, aby mohli ďalej šantiť.

Také tyčinky a chipsy sú síce klasika, ktorá nikdy nesklame, ale prečo nevyskúšať niečo originálne? Stačí len preskúmať dostupné recepty na detskú oslavu a pustiť sa do prípravy – skvelo sa hodia napríklad ovocné špízy, mini hot-dogy či sendviče.

Sladkú stranu, samozrejme, zastúpi torta. Tú nemôžete vynechať. A najlepšie, ak bude tak unikátna, že ju bude škoda rozkrájať.

Detská oslava s tortou

na žiadnej oslave nesmie chýbať torta

Okrem nej to môžu byť napríklad aj muffiny, ktoré budú lákavé aj vďaka doplnkom, ktoré pri ich príprave použijete. Ak chcete deti očariť poriadnou dávkou sladkostí, zorganizujte pre nich populárny a obľúbený candy bar.

Občerstvenie kráča ruka v ruke so stolovaním. Nezabudnite preto na (jednorazové) taniere, príbory, slamky, servítky a taktiež na dekorácie na stôl, akými sú napríklad menovky. V súčasnosti sú niektoré tieto produkty dostupné aj v ekologickej verzii.

Nech je o zábavu postarané

Oslava by mala byť o zábave a jej prípravu určite nepodceňujte. Úprimne, zábavný program je to, čo deti najviac zaujme a ak bude rozmanitý, pripravte sa na to, že z nej nebudú chcieť odísť. ?

Ak sa rozhodnete pre klasické spoločenské hry, neurobíte krok vedľa. No myslite aj na kreatívne dušičky a zabezpečte, aby sa mohli realizovať a nechať pracovať svoju fantáziu. 

Ďalším tipom na zábavu môže byť aj staré-známe, no veľmi obľúbené, maľovanie na tvár alebo karaoke, kedy si všetci schuti zaspievate známe pesničky.  


Ako deti zabaviť v exteriéri?

Ak sa oslava koná vonku, väčšinou úplne stačí dostatočný priestor na naháňačku, skrývačku, súťaže alebo jednoduchá prekážková dráha. No aj napriek tomu si môžete pre deti pripraviť zaujímavý program.

Ten môže napríklad pozostávať z hľadania pokladu, kde si vyskúšajú svoje orientačné schopnosti a na konci bude čakať sladká alebo akákoľvek vecná odmena.

A čo takto rokmi overená klasika – skákanie vo vreci? Smiech a zábava zaručené!

Oslavu môžete spestriť aj obyčajným, no nenahraditeľným bublifukom. Vďaka nemu sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí.

Ďalšou skvelou hrou, ktorú odporúčame zakomponovať, je Piňata. Stačí ju len naplniť sladkosťami či hračkami a zábava je na svete.

Nie je žiadnym tajomstvom, že deti milujú klauna a ten sa na oslavu perfektne hodí. Zabavte ich tak, že sa za neho prezlečiete.

Okrem klauna sa môžete prezliecť aj za kúzelníka a ukázať tak deťom magický svet, ktorý je pre nich fascinujúci.

Nezabúdajte ani na dobrý hudobný playlist, ktorý bude znieť počas celej oslavy, prípadne na zorganizovanie poriadnej diskotéky.


Ďalšie nápady na spestrenie

Okrem vyššie spomenutých tipov na výzdobu, stolovanie či zábavu sa poďme ešte spoločne pozrieť na ďalšie nápady, ktoré detskú oslavu narodenín alebo iného sviatku ozvláštnia a perfektne doplnia.

Ako sme už načrtli v prípade kúzelníka alebo klauna, nebojte sa zaobstarať deťom, ale aj dospelým, zopár zábavných kostýmov. Ak tento variant považujete za príliš finančne nákladný, siahnite aspoň po doplnkoch, vďaka ktorým sa na chvíľu môžu premeniť na to, čo obdivujú alebo majú radi.

Určite ste zachytili štýlový „retro“ produkt súčasnosti – fotoaparát INSTAX. Pomocou tohto instantného fotoaparátu zachytíte čarovné momenty. Fotografie, ktoré sa ihneď vytlačia, si môžete odložiť do svojho fotoalbumu alebo ich podarovať ako spomienku. Manipuláciu s ním zvládnu aj malí fotografi.

Keď už sme pri fotení sa, použite rekvizity. Tie dodajú fotografiám originalitu a šmrnc.

Aby spomienky na oslavnú udalosť neostali len v pamäti, ale aj na papieri, použite knihu hostí. Tá predstavuje skvelý spôsob, ako vaša návšteva môže vyjadriť pocity, dojmy či iné myšlienky, ktoré ňou počas celej párty prechádzali.

Pri odchode podarujte svojim hosťom akúkoľvek maličkosť ako spomienku zabalenú do peknej papierovej tašky alebo baliaceho papiera, ktorú pokojne spolu (ešte pred oslavou) so svojím drobcom vyrobte. Alebo zapojte deti priamo na oslave, vyrobte s nimi niečo zaujímavé a to im následne pekne zabaľte. Ako všetci dobre vieme, darčeky, ktoré sú vlastnoručne vyrobené, sú vzácne.


A teraz už viete ako na to

Organizovanie oslavy pre vaše deti zvládnete ľavou zadnou. Stačí, ak sa budete držať našich tipov, čo na nej určite nesmie chýbať.

Aby sme to stručne zhrnuli – nech je pozvánka na ňu originálna, výzdoba bohatá a program nadovšetko zábavný.

Oslava narodenín

Samozrejme, dbajte aj o bezpečnosť a nezabudnite na to najdôležitejšie – užite si to a zabavte sa!

Sme tím mamičiek a oteckov, ktorých zaujíma všetko, čo sa týka detských vecí, ako aj detskej osobnosti. Snažíme sa prinášať zaujímavé a hodnotné informácie, ktoré vám môžu pomôcť a uľahčiť život s tými najdôležitejšími ľuďmi na svete. S deťmi.